Kia Autopol » Elektromobilność
Autopol - Salon KIA Bydgoszcz

Elektromobilność Kia

To idealny moment, aby zmienić samochód na ekologiczny!
Odkryj gamę hybrydowych i elektrycznych modeli Kia i poznaj ich zalety!

KIA EKO DRIVERS

Posiadasz instalację fotowoltaiczną?

Dołącz do programu!

KIA EKO DRIVERS

Posiadasz instalację fotowoltaiczną?

Dołącz do programu!

5 powodów, by zmienić samochód na elektryczny

Zwolnienie od opłat za parkowanie

Wiele polskich miast wprowadziło możliwość darmowego parkowania w strefach płatnych. Dodatkowo wiele centrów handlowych i obiektów użyteczności publicznych posiada specjalne miejsca zarezerwowane dla samochodów elektrycznych. Często wyposażone są także w stacje ładowania.

Możliwość poruszania się buspasami

Poruszaj się tam, gdzie inni nie mogą. Większość europejskich miast ma własne regulacje ograniczenia emisji CO2 na obszarach mieszkalnych. Dzięki temu samochody elektryczne mogą liczyć na specjalne przywileje.

Niskie koszty utrzymania samochodu

Pojazdy elektryczne zużywają podczas jazdy do 40% energii więcej niż tradycyjne, jednak ich ładowanie jest znacznie tańsze niż tankowanie na stacji benzynowej. Również koszty eksploatacji i utrzymania są niższe, dzięki mniejszej liczbie części zamiennych i wolniejszemu zużywaniu opon i klocków hamulcowych.

Zwiększona kwota odpisu amortyzacyjnego

Zakup samochodu elektrycznego to korzyść dla firmy i jej pracowników. Możesz skorzystać ze zwiększonej kwoty odpisu amortyzacyjnego dla pojazdów elektrycznych – aż 225 000 zł.

Niższe koszty eksploatacji

Samochody o napędzie elektrycznym przetwarzają do 40% energii więcej na ruch pojazdu, niż te o napędzie spalinowym. Równocześnie ładowanie jest zdecydowanie tańsze niż tankowanie w klasyczny sposób. Dzięki mniejszej liczbie ruchomych części samochody elektryczne powodują niższe koszty naprawy i utrzymania.

Zapytaj o ofertę!

Elektryczne i hybrydowe modele KIA

Hybrid

Plug-In Hybrid

Elektryczny

Hybrydowe

Kia Niro

Kia Sorento HEV

Kia Sorento Hybrid

Kia Sportage

Plug-in Hybrid

Plug-in Hybrid

Ceed Kombi Business Line

Kia Ceed Kombi PHEV

Kia XCeed PHEV

Kia Niro

Kia Sportage

Elektryczna KIA

Elektryczny

SUV E-Soul

Kia e-Soul

Kia Niro

    Kia Autopol Bydgoszcz

    ul. Pileckiego 12, 85-514 Bydgoszcz

    Godziny otwarcia

    Salon:
    Pon - Pt: 8:00 - 18:00
    Sob: 9:00 - 14:00

    Formularz kontaktowy





    Często zadawane pytania

    Wpływ na zasięg samochodu elektrycznego ma kilka czynników:

    • specyfikacja pojazdu,
    • prędkość jazdy,
    • styl jazdy,
    • ilość pasażerów i ciężar przewożonych przedmiotów,
    • ukształtowanie terenu i czynniki geograficzne,
    • warunki drogowe.

    Zdecydowana większość samochodów elektrycznych na jednym ładowaniu ma zasięg do 240 km, lecz coraz częściej spotkać można modele, mogące pokonać dużo większe odległości i liczby te będą tylko rosły! Przykładem jest nowa Kia e-Niro, która w cyklu mieszanym może przejechać aż do 455 km na jednym ładowaniu.

    Kierowcy, którzy często pokonują dłuższe dystanse, zachęcamy do zapoznania się z ofertą samochodów z napędem typu plug-in, które posiadają jednocześnie silniki elektryczny i spalinowy.

    Najbardziej wygodnym i korzystnym cenowo sposobem ładowania akumulatora samochodu elektrycznego jest wykorzystanie swojego domowego gniazdka lub instalacja dedykowanej ładowarki ściennej, która pozwala na szybsze ładowanie.

    Alternatywą jest skorzystanie publicznej stacji ładowania. Wystarczy podłączenie kabla i aktywacja ładowarki (kartą lub aplikacją mobilną). Ładowarki samochodowe znaleźć można już w części centrów handlowych, parkingów, kin, czy stacji paliw, a dzięki coraz liczniejszym inicjatywom rządowym wspierającym elektromobilność, coraz więcej firm oferuje ogólnodostępne punkty ładowania w pobliżu miejsc pracy.

    Czas ładowania akumulatora zależy od sposobu jego ładowania. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania znacznie przyspiesza cały proces: akumulator można naładować do 50% już w około 30 minut, a do 80% w 50 minut.

    Podłączenie samochodu do domowej ładowarki ściennej pozwoli naładować akumulator w około 8 godzin. Ładowanie przy użyciu domowego gniazdka elektrycznego trwa w zależności od samochodu od 12 do 30 godzin.

    Różnica pomiędzy kosztami utrzymania samochodu elektrycznego i tradycyjnego (na przestrzeni czterech lat, przy rocznym przebiegu rzędu 20 000 km) waha się od 5 000 do 20 000 euro, między innymi w zależności od rodzaju auta, aktualnych cen paliwa czy kosztów serwisowania (McKinsey, 2014).

    Niższe koszty eksploatacji możemy uzyskać także dzięki udogodnieniom oferowanym przez niektóre kraje: jazda buspasami, bezpłatne parkowanie, ulgi podatkowe oraz stosowna infrastruktura, to jedne z czynników, które na dłuższą metę przekładają się na niższe koszty utrzymania samochodu elektrycznego. (Hacker et al., 2015).

    7-letnia gwarancja oferowana na samochody elektryczne i hybrydowe Kia pozwala ograniczyć wydatki na ewentualne, nieprzewidziane naprawy.

    Ceny nowych aut elektrycznych zaczynają się od 140 tys. zł. Koszty te na pierwszy rzut oka wydają się zdecydowanie wyższe niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi, jednak należy wziąć pod uwagę bogate wyposażenie podstawowe czy też możliwość korzystania ulg i przywilejów, które oferuje wiele krajów w Unii Europejskiej. Niższe koszty utrzymania i serwisowania to także duża zaleta samochodów elektrycznych.

    Samochód hybrydowy wyposażony jest w silnik spalinowy oraz elektryczny. Obydwa mogą pracować razem lub niezależnie od siebie, mając na celu zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

    Do najbardziej popularnych rodzajów pojazdów hybrydowych zaliczyć można tzw. pełną hybrydę, a także samochód hybrydowy typu plug-in. Różnica między jednym a drugim polega na sposobie zasilania akumulatora. Wymienione wyżej hybrydy różni także stopień hybrydyzacji.

    Pełna hybryda nie posiada gniazda służącego do ładowania akumulatora, ponieważ robi to sama podczas jazdy podczas hamowania, zwalniania na zakrętach czy też podczas zjeżdżania ze wzniesień.

    Hybryda typu plug-in w wielu aspektach działa bardzo podobnie. Różnica polega na bardziej pojemnym akumulatorze, który można ładować z domowego gniazdka elektrycznego.

    Oszczędność paliwa i większy zasięg – są to podstawowe zalety z jazdy pełną hybrydą lub hybrydą typu plug-in.

    • Technologia hybrydowa sprzyja oszczędności i ochronie środowiska – auta hybrydowe emitują mniej zanieczyszczeń.
    • Auta hybrydowe prowadzi się równie łatwo jak tradycyjne, a silnika praktycznie nie słychać, gdy korzystamy z napędu elektrycznego.
    • Niższe zużycie paliwa niż w przypadku tradycyjnych samochodów – silnik spalinowy współpracuje z elektrycznym, co pozwala zmniejszyć spalanie.
    • Ulgi podatkowe lub specjalne przywileje dla posiadaczy ekologicznych aut w wielu krajach na całym świecie.
    • Oszczędne i ekologiczne hybrydy oferują ten sam co tradycyjne auta poziom komfortu podczas jazdy, wygodną przestrzeń oraz najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa.

    Możliwe jest ładowanie samochodu elektrycznego w domu lub przy pomocy publicznych stacji ładowania. W zależności od wyboru, akumulator będzie się ładować w nieco inny sposób i w innym tempie.

    Ładowanie przy użyciu domowego gniazdka

    Możesz skorzystać z dołączonego do auta przewodu ładowania ze skrzynką sterującą (ICCB). Wystarczy podłączyć wtyczkę do domowego gniazdka 230 V. Nie wymaga to instalowania żadnych dodatkowych urządzeń. W około 5h zapewnisz sobie możliwość pokonania ok. 65 km. Chcąc przejechać 200 km, trzeba liczyć się czasem ładowania ok. 14h.

    Ładowanie przy użyciu stacji Wallbox

    Najbardziej wygodnym sposobem ładowania samochodu elektrycznego jest skorzystanie z szybszej, domowej ładowarki ściennej, którą możesz zamontować np. na ścianie garażu. Urządzenie to pozwala ładować pojazd aż 3 lub nawet 4 razy szybciej niż w przypadku, gdy skorzystamy ze standardowego gniazdka.

    Stacje szybkiego ładowania

    Stacje takie również niekiedy korzystają z ładowarek na prąd zmienny, choć zdecydowana większość z nich ładuje samochody prądem stałym. Moc 50kW lub więcej pozwala naładować baterię od 20 do 80% w zaledwie 40 minut.

    Call Now Button